KONST / Litografier / Serigrafi 14632140
nr 1463 2140
Max Bill
(1908-1994), Schweiz
Serigrafi, Komposition. Signerad, numrerad 22/250. Bildmått: 59x59 cm, yttermått inklusive ram: 70x70 cm
Max Bill, schweizisk arkitekt, skulptör, målare och industridesigner född i Schweiz 1908, död 1994 i Berlin.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:47:35
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
25 apr
Max Bill
Läs mer om Max Bill